کلمات قدرتمند هستند . آنها در بیان افکار و احساسات ما مفید هستند.کلمات عشق، نفرت، خشم، شادی یا حسادت، تاثیر عمیقی بر زندگی ما میگذارند.

کلمات کوچک مانند اوم و مامان تاثیر بسیار عمیقی نسبت به تصور آن دارند.کودک زمانی که مامان را میخواند، دنیای مادر برای همیشه تغییر میکند، جریانی از شادی در قلب و زندگی او جریان می یابد.

اوم،کلمه قدرتمند است، قدرت کل جهان را باخود حمل میکند. با چشمان بسته بنشینید و اوم را شروع کنید. ارتعاشات صلح آمیز در بدن نفوذ میکند و محیط‌ زیست را با انرژی مثبت شارژ میکند.

کلمات مثبت زندگی را بهبود می بخشند، که در آن کلمات منفی خراب می شوند. بنابراین، بسیار مهم است که هنگام صحبت مراقب باشید زیرا کلمات بسیار نقل میکنند.

کلمات قدرتمند هستند،افکار شما را منعکس میکنند.موفقیت در شغل شما، رابطه تان، دوستی یا هر جریان در زندگی به طور قابل توجهی به استفاده از کلمات بستگی دارد.به علاوه ، کلمات بازتابی از افکار مطرح شده در ذهن ما هستند.

کلمات از فکر شکل سرنوشت ما پشتیبانی میکردند. همان طور که گفتم:

 • مراقب افکار خود باشید،چرا که افکار شما به کلمات شما تبدیل می شوند،
 • مراقب کلمات خود باشید، زیرا کلمات شما به اعمال شما تبدیل می شوند.
 • مراقب اعمال خود باشید، زیرا اعمال شما به عادت های شما تبدیل می شود،
 • مراقب عادات خود باشید، زیرا عادات شما به شخصیت شما تبدیل می شوند،
 • مراقب شخصیت خود باشید، زیرا شخصیت شما به سرنوشت شما تبدیل می شود.

قسمت آخر این پازل این است که افکار شما به سرنوشت شما تبدیل می شوند.

تاثیر کلمات

کلمات این قدرت را دارند که التیام یابند.

کلمات برای التیام،به عنوان افکار کنترل کلمات، قدرتمند می شوند و از آنها برای ایجاد تاثیر عمیق استفاده میکنند. در حالی که کلمات میتوانند التیام را تسهیل کنند،همچنین به آنها ضربه میزنند. از آنها هوشمندانه استفاده کنید.

خانم ویل سن از بیماری چشم نادر رنج می برد. پزشکان او اعلام کردند که این بیماری او را بزودی کور خواهد کرد. دوستش پیشنهاد مشاوره با یک درمانگر کریستالی را داد که از او خواست تا تجربیات زندگی خود را با او در میان بگذارد.

بعد از ده دقیقه درمانگر ناگهان او را متوقف کرد و گفت: خانم ویل سن، در عرض ده دقیقه متوجه چیزی شدی که پانزده بار تکرار کردی نمیتوانم ببینم.

او میگفت: ” تنفر از دیدن قبل از همه چیز، مثل من از دیدن راهی که دنیا در حال حرکت است متنفرم . این واقعا برای او جذاب بود. او پیشنهاد کرد که آن کلمات را عوض کند و به جای آن بگوید که “ میتوانم ببینم. حالا چند سال بعد بینایی بی نظیری دارد. این اثر شفابخشی است.

کلمات تاثیر عمیقی بر زندگی ما دارند. دکتر امتو به طور علمی آن را اثبات کرده است. او ثابت کرد که ساختار واقعی یک مولکول آب در حضور کلمات و عبارات متفاوت تغییر کرده است.

اگر کلمات واقعا بر آب تاثیر میگذارند، نه تنها از نظر احساسی تحت تاثیر کلمات قرار میگیرند ، بلکه به صورت فیزیکی نیز تحت تاثیر قرار میگیرند، چون بخش عمده ای از بدن ما را آب تشکیل داده است.

کلمات مهربان این قدرت را دارند که زندگی را تغییر دهند.

بله، این نوع کلمات میتوانند زندگی شما را تغییر دهند.در عمرم آن را تجربه کرده ام.مادر زنم همیشه مرا از صمیم قلب دوست داشت. میگفت: خداوند شما را با تمام چیزهای دنیوی و تجملات به فراوانی حفظ کند. شما روزی خواهید دید که این اتفاق خواهد افتاد .”

امروز اگر چه او دیگر زنده نیست، کلمات مهربان او واقعا مرا تقدیس کرد. هر وقت خدا به من آسایش میدهد ، احساس میکنم دور و بر من است.

هرگز از کلمات منفی استفاده نکنید، آنها از هم جدا می شوند.

کلمات منفی ناشی از نفرت، عصبانیت، حسادت در پوسته و احساسات منفی هستند. کاربرد آنها بر ما و مردم اطرافمان تاثیر میگذارد. هر کلمه ای که بگوییم جایی تاثیر میگذارد.

کلمات را با دقت،خرد و عشق انتخاب کنید. بگذارید سخنان تلخ شما موجب درد شما و دیگران نشود. یک روز در حال پختن غذا، مادرم دست او را سوزاند. از او پرسیدم که آیا میتوانم در کارهای روزانه به او کمک کنم یا نه . از زمانی که بچه بودم، او گفت نه. من گفتم: اگر دست دیگرت هم بسوزد، تنها تو به من اجازه کمک خواهی داد .”

بلافاصله متوجه اشتباه خودم شدم و عذر خواهی کردم ، اما حتی حالا ( تقریبا پنجاه سال گذشته است ) این کلمات همچنان قلبم را سوراخ میکنند. کلمات گفته شده در خشم مزه تلخی را بر جای میگذارند. کلمات زمانی که صحبت می شوند نمیتوانند برعکس شوند، مهم نیست که آنها چقدر غیر عمدی بوده اند.

نتیجه گیری

کلمات متفاوت تاثیرات متفاوتی دارند، مثل:

 • کلمات تشویق، آزاد کردن یک برنده
 • کلمات انگیزه، تقویت یک جنگجو
 • کلمات عشق، زندگی را بزرگ جلوه میدهند

برگرفته از: wisdomtimes

 • قدرت کلمات در زندگی

  به صدای درونتان گوش کنید تا بدست آورید!

    سلام عرض میکنم خدمت تمامی عزیزان و همراهان مجله موفقیت omidceo،امروز میخواهیم به بخ…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده صادق اميدي
بارگذاری بیشتر در انگیزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۷ راه فوق العاده برای جلوگیری از پاشیدن ( استرس و اضطراب )

استرس و اضطراب ؛ مهربان بودن یک فضیلت ضروری و یک کیفیت ثابت شده برای حفظ روابط بلند مدت، س…